banner16
dms
previous arrow
next arrow
PlayPause

GMINNE OBCHODY 11 LISTOPADA

Dnia 11 listopada 2022r. w Kościele pw. WNMP w Michowie została odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po Mszy Św.  delegacje gminne złożyły kwiaty pod tablicami pamiątkowymi, a głównym punktem  uroczyści było podniesienie flagi Polski na maszcie ufundowanym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego  w ramach projektu „Pod Biało- czerwoną” .

Dalsza część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej w Rudnie. Głos zabrali : Dyrektor Szkoły Podstawowej – Elżbieta Chomicka , Wójt Gminy Michów- Janusz Jankowski oraz Przewodniczący Rady Gminy- Roman Adamczyk. Część artystyczną przygotowali na ten dzień uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudnie . Dalszą część uroczystości uświetnił występ Chóru Nadzieja z Michowa.