Dzień: 2022-08-30

DSC_000528 sierpnia 2022 r. na placu parafialnym przy kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Św. w Rudnie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne organizowane wspólnie przez wójta gminy Michów pana Janusza Jankowskiego i proboszcza parafii w Rudnie ks. Wiesława Nowickiego.

Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia dożynkowych wieńców będących symbolem dziękczynienia Bogu za tegoroczne plony. Wieńce wykonane ze zbóż, przyozdobione kwiatami, ziołami i własnoręcznie zrobionymi ozdobami zaprezentowały sołectwa z Rudna, Giżyc, Gołębia, Katarzyna, Mejznerzyna, Michowa, Węgielc, Chudowoli, Elżbietowa, Kierzkówki, Młynisk, Sobolewa i Wypnichy. Wieniec dożynkowy przygotowało również Towarzystwo Przyjaciół Michowa.

Więcej „DOŻYNKI GMINNO-PARAFIALNE”

Zrzut ekranu 2022-03-18 141150

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na spotkanie dotyczące Programu „Czyste Powietrze”. Podczas spotkania będzie można uzyskać informacje o korzyściach związanych z wymianą kotła i termomodernizacją budynków mieszkalnych. Omówione zostaną zmiany w Programie, które obowiązują od 15 lipca 2022 r.

Spotkanie odbędzie się 6 września 2022 r. (wtorek) o godz. 15.00 w świetlicy Urzędu Gminy w Michowie (pok. 18). Poprowadzi je Pan Michał Jodełko – doradca energetyczny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. „Czyste Powietrze” to Program dla właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych (max. dwóch)                     z wyodrębnioną księgą wieczystą, dotyczący przede wszystkim wymiany przestarzałego źródła ciepła.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu.