REWITALIZACJA TERENÓW ZIELONYCH W MICHOWIE

DSC_0452W centrum Michowa powstała nowa, estetyczna przestrzeń. Posadzona zieleń urozmaiciła krajobraz miejscowości. Dotychczasowy trawnik przed  Urzędem Gminy zastąpił klomb,  w którym posadzone zostały byliny tj. liliowce, jeżówki, piwonie, tawułka japońska, szałwia omszona oraz  trawy tj. rozplenica,  kostrzewa oraz niskie krzewy tj. hortensje.

Byliny mają za zadanie zdobić zieleniec od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pod koronami drzew, w centrum Michowa, w miejscu które cieszy się popularnością wśród mieszkańców posadzono zimozieloną, niewysoką krzewinę- trzmielinę, ognik i jałowiec. Hortensja znalazła miejsce blisko istniejących ławek dopełniając całą kompozycję. By uniknąć powtarzania i rozświetlić inne ciemne miejsca posadzono również berberys. Pod niektórymi z istniejących drzew nasadzono trzmielinę pnącą. Roślinność dobrano w taki sposób, by sprostała trudnym warunkom panującym w centrum miejscowości.

Wszystkie klomby wyłożono agrotkaniną, a pomiędzy krzewami i bylinami wysypano korę. Całkowity koszt inwestycji to 10 500 zł. Cena zawiera rośliny, ziemię, agrotkaninę oraz korę. Pracownicy Urzędu Gminy przygotowali miejsca oraz posadzili wszystkie rośliny. Mamy nadzieję, że nowa zielona przestrzeń zachęci mieszkańców do odpoczynku w jej otoczeniu.

 

DSC_0462
DSC_0460DSC_0457DSC_0455