Dożynki Gminno- Parafialne w Michowie 22.08.2021r.

Powiększ obrazDSC_0016

Dożynki to święto plonów, czas podziękowania za całoroczny trud rolników.

Aby docenić trud rolników oraz podtrzymać tradycję obchodzenia Święta Plonów tegoroczne Dożynki Gminno –Parafialne odbyły się 22 sierpnia 2021r. w kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Michowie.

W intencji rolników oraz w podziękowaniu za zebrane plony Proboszcz Parafii Michów ks. Jan Brodziak wraz z ks. wikariuszem Grzegorzem Lipińskim odprawili Mszę św., podczas której wielokrotnie podkreślali jak ważna jest praca rolnika i jak wiele tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie kultywowanych jest na wsi.

Współgospodarzem tegorocznych dożynek było Sołectwo Trzciniec, które to dla przybyłych gości przygotowało poczęstunek. Goście mogli skosztować chleba ze smalcem, przepysznych ciast oraz domowego kompotu.

Od wieków atrybutem dożynek jest wieniec żniwny . Z tegorocznych plonów uwito 5 wieńców. Zostały one wykonane przez: KGW Michów we współpracy ze Stowarzyszeniem Sympatyków Ziemi Michowskiej , Towarzystwo Przyjaciół Michowa, Sołectwo Wypnicha , Sołectwo Trzciniec oraz KGW Rudno . Wieńce oceniała komisja, która wyłoniła zwycięzcę.  Został nim wieniec Sołectwa Trzciniec.

Wójt Gminy Michów – Janusz Jankowski podziękował wszystkim gościom za przybycie, w szczególności  rolnikom za trud i ciężką pracę na roli, a kołom gospodyń wiejskich wręczył nagrody pieniężne za piękne wieńce dożynkowe.