Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną: „Wielkanocne skrapowanie z jajem”

Powiększ obrazObraz 025

Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną: „Wielkanocne skrapowanie z jajem”
Scrapowanie/srapbooking – co to jest i na czym polega?
Angielskie słowo „scrapbook” oznacza album z wycinkami/album do wklejania, jednak dzisiejsze „scrapowanie” wykracza poza tę definicję i obejmuje szerszy krąg działań. Cała zabawa polega na tym, aby z rozmaitych materiałów – wstążek, guzików, wycinków z gazet itd. i przy pomocy nożyczek, kleju i akcesoriów do ozdabiania stworzyć niepowtarzalne i wyjątkowe pamiątki.Historia scrapbookingu rozpoczyna się na przełomie XV i XVI wieku w Anglii, gdzie nazwą tą określano zbiór informacji/pamiątek umieszczonych w albumie. Jednak za kolebkę scrabookingu niektórzy badacze uważają Stany Zjednoczone – pierwszymi znanymi scrapbookerami byli Mark Twain i Thomas Jefferson. Dzięki wynalezieniu fotografii scrapbooking stał się techniką ozdabiania albumów ze zdjęciami – Twain tworzył takie albumy podczas swoich podróży.
Modernizacji scrapbookingu dokonała Marielen W. Christensen ze stanu Utah – otworzyła ona tam w 1981 roku pierwszy na świecie sklep scrapbookingowy pn. „Keeping Memories Alive”.
Ten popularny obecnie rodzaj rękodzieła dotarł do Polski zza oceanu na początku XXI wieku. Właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze sklepy z materiałami i akcesoriami do scrapbookingu, a pasjonaci zakładali pierwsze blogi o tej tematyce.
Dziś scrapbooking to idealny sposób na hobby, rozrywkę, relaks, a także na zdobycie nagród w naszym konkursie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną!

Załączniki:

Regulamin Konkursu Wielkanocne skrapowanie z jajem

Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu Wielkanocne skrapowanie z jajem

Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu Wielkanocne skrapowanie z jajem