Konkurs „Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne”

Powiększ obrazunnamed

Konkurs „Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne”
Jednym z elementów przygotowań do świąt Wielkiej Nocy jest udekorowanie domu. Kiedy cała rodzina spotyka się na wspólnym śniadaniu w Wielką Niedzielę, ozdoby wielkanocnego stołu podkreślają uroczysty i radosny charakter posiłku, a przez całe święta cieszą oczy domowników i odwiedzających dom gości.Do takich dekoracji idealnie sprawdzi się stroik, zawierający wielkanocne akcenty takie jak np. bazie, żonkile, krokusy, hiacynty, bukszpan, rzeżuchę…
Zgodnie z tradycją w przygotowaniu pięknych kompozycji z wiosennych kwiatów i bazi bierze udział cała rodzina. Ozdoby wielkanocne to przede wszystkim świąteczna symbolika: jajka to symbol życia, bazie – odradzania się, a zielone rośliny – nieśmiertelnej duszy człowieka. Nasze mamy i babcie w trakcie prac nad dekoracjami i stroikami wielkanocnymi zawsze dbały o ich odpowiednie znaczenie.
Własnoręcznie wykonane dekoracje, a szczególnie tradycyjne ozdoby stworzone według zasad, których przed laty przestrzegały gospodynie, mają najwięcej uroku. Zaproś wiosnę do domu i podkreśl wagę świąt, wykonując konkursowy stroik wielkanocny!

 

Załączniki :

Regulamin Konkursu Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne

Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne

Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu Lubelskie tradycyjne stroiki wielkanocne