II WOJEWÓDZKI KONKURS NA PALMĘ I PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Powiększ obrazPISANKA

II Wojewódzki Konkurs na Palmę  Pisankę Wielkanocną

Rozstrzygnięty został gminny etap Konkursu.

Miło nam poinformować, że spośród 28 złożonych prac wybrane zostały trzy najpiękniejsze zdaniem komisji palmy i pisanki wielkanocne, które reprezentować będą naszą gminę w województwie.

W kategorii pisanki wybrano pisankę wykonaną techniką współczesną przez uczennicę kl. VI ZSO w Michowie Julię Kosieniak oraz pisanki wykonane techniką tradycyjną przez KGW w Michowie i Katarzynie.

W kategorii palma wybrano palmę wykonaną techniką współczesną przez KGW w Katarzynie i Rudnie oraz palmę wykonaną techniką tradycyjną przez TPM.

Prace do konkursu złożyli:

–  uczniowie Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy:

– palmę tradycyjną – Mazurek Weronika i Kułak Michał

– palmę wykonaną techniką współczesną Michalak Mateusz

– pisanki tradycyjne- Dębek Wiktoria

– pisanki wykonane techniką współczesną – Brygoła Michał, Filipek Jakub, Kowalewska Nikola, Kowalski Jakub, Kułak Michał, Michalak Katarzyna, Michalak Patrycja, Prusak Amelia, Wałach Nikola i Zyga Alan:

• Koła Gospodyń Wiejskich:

w Katarzynie -palma współczesna i pisanki tradycyjne

w Mejznerzynie – palma tradycyjna i pisanka wspólczesna

w Michowie – palma tradycyjna, palma współczesna, pisanka tradycyjna i pisanka współczesna

• Towarzystwo Przyjaciół Michowa – palma tradycyjna
  • pisankę wykonaną techniką współczesną złożyła także Pani Marzena Zyga z Katarzyna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie poświęcając swój wolny czas dla promocji naszej gminy.