SPOTKANIE OPŁATKOWE

Powiększ obrazDSC_0143 (Copy)

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

C.K.Norwid

 

W czwartek 20 grudnia 2018r. przed Urzędem Gminy w Michowie po raz trzeci odbyło się spotkanie opłatkowe, którego inicjatorem było Towarzystwo Przyjaciół Michowa, Ośrodek Pomocy Społecznej w Michowie oraz Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Michowie.

W organizację tej uroczystości zaangażowanych zostało wiele osób m.in. Towarzystwo Przyjaciół Michowa, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Katarzynie, pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Michowie oraz pracownicy Urzędu Gminy w Michowie.

W nastrój świąteczny wprowadziło przybyłych gości odczytanie przez ks. Marka Romańskiego fragmentu Ewangelii związanego z narodzeniem Pana Jezusa. Życzenia Bożonarodzeniowe wszystkim zebranym złożył Wójt Gminy Michów Pan Janusz Jankowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Roman Adamczyk oraz ks. Proboszcz tutejszej Parafii Jan Brodziak. Bardzo ważną częścią spotkania było łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

Przed liczną widownią w okolicznościowych jasełkach zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Katarzynie pod kierunkiem Pani Hanny Micek oraz chór kościelny.

Po części artystycznej odbyła się degustacja potraw wigilijnych, które zostały przygotowane przez Towarzystwo Przyjaciół Michowa. Przybyli goście mogli skosztować m.in. barszczu wigilijnego, pierogów z kapustą i grzybami, śledzi, oraz kapusty wigilijnej.

Pod choinką, która ozdabia Rynek Michowa  została ustawiona szopka wykonana przez Sołtysa Michowa Pana Stanisława Bochyńskiego.

Chleb na to spotkanie przekazała Gminna Spółdzielnia „SCh” w Michowie.

Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację tej uroczystości dziękujemy a zarazem gratulujemy tak wspaniałej inicjatywy.