OGŁOSZENIE – ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Powiększ obrazgabaryty

Wójt Gminy Michów oraz Zakład Gospodarki Komunalnej w Adamowie Sp. z o.o. informują, że w dniu 23 października 2018r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu  elektrycznego i elektronicznego od mieszkańców Gminy Michów.

            Odpady wielkogabarytowe to wszelkiego rodzaju odpady dużych rozmiarów na przykład: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, rowery, zabawki dużych rozmiarów etc.

            Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, drzwi, płoty, wanny, umywalki, muszle toaletowe lub spłuczki, grzejniki, płytki, rolety, jak również części samochodowe, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe, odpady ogrodowe.

            Zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, w rozumieniu przepisów ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym są to nieprzydatne lub pozbawione cech użytkowych urządzenia łącznie ze wszystkimi częściami składowymi, podzespołami i materiałami eksploatacyjnymi stanowiącymi część sprzętu w momencie pozbywienia się go, w związku z czym, do odpadów tych nie będą zaliczały się elementy wymontowane z danego urządzenia  lub urządzenia niekompletne.

            Uwaga: ze względu na brak możliwości technicznych przyjmowania zużytych opon do Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Puławach informujemy, że zużyte opony nie będą zbierane.  

            Mieszkańcy gminy Michów mogą bezpłatnie dostarczyć do PSZOK wszystkie odpady problemowe, po wcześniejszym uzgodnieniu tel. 509 547 751.

PISMO ZAKŁADU USŁUG KOMUNALNYCH DOTYCZĄCE RODZAJU ODPADÓW PRZYJMOWANYCH DO RIPOK