OSP w Giżycach ma już 90 lat!

Powiększ obrazDSCN4144

W niedzielę dnia 23 września 2018 r. odbył się Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Giżycach, w którym uczestniczyli min:

Prezes Zarządu Wojewódzkiego OSP RP w Lublinie – Marian Starownik, Prezes Oddziału Zarządu Powiatowego OSP RP – Fryderyk Puła, Wójt Gminy Michów – Janusz Jankowski,  Radny Województwa Lubelskiego – Piotr Rzetelski, przedstawiciel Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana, Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Trojak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Andrzej  Jackowski, Tadeusz Szyszko – Dyrektor Biura Oddziału Zarządu Wojewódzkiego OSP, Członek Zarządu Oddziału Powiatowego OSP – Grzegorz Szyszko, radni, sołtysi, strażacy z terenu Gminy Michów i mieszkańcy Giżyc.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin podczas, której poświęcony został nowy sztandar, na którym widnieje napis „BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK”, oraz obraz Św. FLORIANA – podarowany przez Wójta Gminy Michów Janusza Jankowskiego druhom z Giżyc .

Dalsza część uroczystości odbyła się przy strażnicy. Odegrany został hymn państwowy. Uczestnikom obchodów przedstawiona została historia OSP w Giżycach. Zasłużeni druhowie zostali wyróżnieni odznaczeniami za zasługi dla pożarnictwa.

Druh Marian Starownik wręczył strażakom sztandar, który został udekorowany złotym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, a fundatorzy symbolicznie wbili gwoździe w drzewiec.

Wójt Janusz Jankowski przekazał poświęcony obraz Św. Floriana, aby strzegł wszystkich strażaków  i ich rodziny od niebezpieczeństw i zagrożeń.

Następnie odbyła się strażacka biesiada dla wszystkich zgromadzonych na uroczystości.

Opracowanie:  OSP w Giżycach