DZIEŃ SENIORA W GMINIE MICHÓW

Powiększ obrazDSC_0137

Dzień Seniora to wyjątkowe święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia.

Święto to obchodzone jest w Europie i na świecie w różnych terminach: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować i promować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia.

Po raz pierwszy w gminie Michów obchody Dnia Seniora zorganizowane zostały 28 października 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Gołębiu. Na zaproszenie Wójta Gminy, Ośrodka Pomocy Społecznej w Michowie, Towarzystwa Przyjaciół Michowa a także mieszkańców sołectwa Gołąb przybyli bardzo licznie seniorzy – mieszkańcy gminy Michów.

Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych: Wójta Gminy- Janusza Jankowskiego,  Sekretarza Gminy-Artura Karpińskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy- Mariana Wichy a także Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Michowie – Anny Jabłońskiej.

W tym szczególnym dniu, życzenia długich lat życia w dobrym zdrowiu, w gronie najbliższych, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich marzeń złożył w imieniu władz samorządowych Wójt Gminy – Janusz Jankowski oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Michowie – Anna Jabłońska.

W programie artystycznym wystąpili mieszkańcy Gołębia, którzy przygotowali inscenizację „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Gościnnie wystąpił także Zespół Śpiewaczy „Kaolinki” z sąsiedniej Gminy Baranów, natomiast członkowie Towarzystwa Przyjaciół Michowa zaprezentowali montaż słowno – muzyczny o tematyce senioralnej.

Po występach artystów, na gości czekały smakowite, pięknie udekorowane potrawy regionalne i ciasto przygotowane przez mieszkańców Gołębia i członków Towarzystwa Przyjaciół Michowa. Do tańca zaś przygrywał Zespół Acustic.

Jak się okazuje, dzień ten był mile spędzonym czasem dla wszystkich zaproszonych gości a także organizatorów.