OTWARCIE ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W GOŁĘBIU

Powiększ obrazGołab 1 (7)

W niedzielę 9 lipca 2017 r. we wsi Gołąb miało miejsce uroczyste i radosne otwarcie upragnionej przez mieszkańców świetlicy wiejskiej.

Rolę gospodarza pełniła sołtys i jednocześnie radna Gminy Michów – Ewa Włodarczyk.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Janusz Jankowski – Wójt Gminy Michów, Piotr Rzetelski – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Henryk Smolarz – Dyrektor Regionalnego Biura Energii, Fryderyk Puła – Starosta Lubartowski, Andrzej Jackowski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Trojak – Przewodniczący Rady Gminy Michów i członkowie Rady Gminy, Artur Karpiński – Sekretarz Gminy Michów, Anna Jabłońska – Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Michowie, Roman Pacek – właściciel firmy INWOD, która wybudowała świetlicę, Stanisław Bochyński- Prezes Gminnego Zarządu OSP w Michowie, Tomasz Karpiński – Komendant Gminny OSP oraz mł. asp. Mariusz Karpiński- Dzielnicowy Gminy Michów.

Symboliczne otwarcie świetlicy odbyło się poprzez przecięcie wstęgi, którego dokonali przedstawiciele władz. Proboszcz Parafii Rudno – ks. Wiesław Nowicki poświęcił budynek po czym licznie zgromadzeni goście i mieszkańcy wzięli udział w uroczystej Mszy św., która zakończyła się miłym akcentem podania rąk przy słowach piosenki „Abyśmy byli jedno”.
Następnie Pani sołtys – Ewa Włodarczyk przedstawiła historię budowy świetlicy wiejskiej w Gołębiu.
Po przemówieniach gości i wręczeniu prezentów, w tym bonu podarunkowego w wysokości 2000 zł, przekazanego przez Wójta Gminy Michów- Janusza Jankowskiego na wyposażenie świetlicy, nastąpiła część artystyczna przygotowana przez mieszkańców z pomocą członków Towarzystwa Przyjaciół Michowa.
Na koniec Pani sołtys zaprosiła wszystkich uczestników na poczęstunek przygotowany przez mieszkańców Gołębia i Kol. Gołąb. A skosztować można było wyrobów wędliniarskich, bigosu, tradycyjnych flaków, domowego chleba, sałatek, pieczonych kiełbasek i pysznego ciasta. Swój wkład w przygotowanie poczęstunku miał również właściciel firmy INWOD oraz Towarzystwo Przyjaciół Michowa, które na tę okoliczność upiekło tort.
Trzeba przyznać, że wszyscy mieszkańcy bardzo zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości. Poświęcili swój czas, pokazali, że potrafią się zjednoczyć i zmobilizować do wspólnego działania. A to zapowiada, że podejmowane w przyszłości wspólne inicjatywy będą sukcesem.