Dzień: 28 listopada 2016

Uroczystość  patriotyczno – religijna ,której mottem było "Przywrócić pamięć o tych, których nie ma …..". powiązana z poświęceniem 2 płyt honorujących poległych powstańców styczniowych w bitwie pod Trzcińcem gm. Michów i symbolicznych bohaterów walczących na różnych frontach II wojny światowej/ sierż. Stefan Wójtowicz pilot znany z bitwy o Anglię, por. Kazimierz Łukomski zamordowany w Katyniu.plut. Stanisław Kupka poległy na Wale Pomorskim.

W uroczystości uczestniczyli bliscy krewni w/w bohaterów,którzy też we wspomnieniach przybliżyli nam ich postaci. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe uczniów ZSO w Michowie  oraz sztandar kombatantów RP. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Michowa przygotowali montaż słowno – muzyczny. Na miejscowym cmentarzu ks. proboszcz Jan Brodziak dokonał poświęcenia pamiątkowych płyt, po czym złożono wieńce i zapalono znicze. Pamięć bohaterów uczczono minutą ciszy .

Inicjatorem miejsca pamięci było Towarzystwo Przyjaciół Michowa .Pomysł i wykonawstwo udało się zrealizować dzięki funduszom pochodzącym z Gminy Michów w ramach programu dziedzictwa narodowego i kultury.