Dzień: 31 października 2016

16 września 2016 r. zakończył się remont mogiły zbiorowej nieznanych żołnierzy poległych w czasie I wojny światowej w 1915 r.  Mogiła ta znajduje się na cmentarzu parafialnym w Michowie.

W ramach remontu został wykonany pomnik z granitu z wygrawerowanym napisem na płycie i opaską z kostki brukowej. Wartość przeprowadzonych prac to 7500 zł.

Koszt remontu został pokryty z dotacji, którą otrzymała gmina z budżetu państwa – 500 zł z Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie i 6000 tys. zł z Rady Ochrony Pamięci Walk  i Męczeństwa w Warszawie. Udział Gminy Michów w realizacji inwestycji to kwota 1000 zł.
Wykonawcą prac remontowych był ZAKŁAD KAMIENIARSKI Cezary Czarnowski, 21-140 Michów ul. Partyzancka 79.

Odbiór prac z udziałem przedstawicieli Urzędu  Gminy w Michowie i Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie miał miejsce 22 września 2016 r.

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas zadumy i odwiedzania grobów bliskich zmarłych. Pamiętajmy również o tych, których nie znaliśmy- walczących za Polskę żołnierzy…